Kalifornia, Nowa Zelandia, RPA, Argentyna… – nowe wina na półkach Piwniczki Folwarku

W poprzednich wpisach wspomnieliśmy o nowych winnych nabytkach z Urugwaju, Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii, które trafiły na regały naszej Piwniczki. Ale to nie wszystkie nowe wina, jakie oferujemy naszym Gościom 🙂

Carnivor Zinfandel

Dolina Kalifornijska, Kalifornia

Carnivor Zinfandel Kalifornia

Carnivor Zinfandel 2017 charakteryzuje się bogatą paletą pełną jeżyn, czarnych wiśni i śliwek, nutami gorzkiej czekolady i karmelu oraz szczyptą pieprzu. Wino doskonale komponuje się z daniami z grilla, szczególnie żeberkami i karkówką, a zalecana temperatura serwowania to 16-18ºC.

Carnivor to jedna z nowych marek w ofercie E. & J. Gallo, firmy z siedzibą w Modesto, Kalifornia, założonej w 1933 roku przez braci Ernesta i Julia Gallo. Dziś zatrudnia ona 6500 osób i jest największym na świecie prywatnym producentem win oraz największym eksporterem win kalifornijskich. W jej portfelu znajduje się ponad 100 marek win, które dostępne są w 110 krajach. Lwia część winogron wykorzystanych do produkcji Zinfandela Carnivor pochodzi z winnic okręgu Lodi, określanego jako „światowa stolicy Zinfandela”, gdzie szczep ten uprawiany jest od ponad 150 lat. Dla uzyskania żądanego profilu aromatyczno-smakowego są one mieszane z niewielką ilością gron Cabernet Sauvignon i Merlot. Carnivor Zinfandel starzony jest przez kilka miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego.

Saint Clair Vicar’s Choice Pinot Noir

Marlborough, Nowa Zelandia

Saint Clair Vicar’s Choice

Świetny, przepełniony świeżym owocem nowozelandzki pinot noir. W ustach zachwyca smakiem przywołującym na myśl dojrzałe wiśnie, czerwone porzeczki i maliny, odpowiednią kwasowością i miękkimi, ładnie zintegrowanymi taninami. Podawać do grillowanych steków.
Odmiany: pinot noir
Objętość: 0,75 l
Beczka: 8 miesięcy, dąb francuski
Temperatura: 16–18°C
Certyfikaty: zrównoważone uprawy

To oraz poniższe wino pochodzą od Saint Clair Estate Wines, którego winiarnie Klub Wina odwiedził już w swej historii 🙂

Tuatara Bay Sauvignon Blanc

Marlborough, Nowa Zelandia

Tuatara Bay Sauvignon Blanc

Lekkie, wytrawne białe wino z Nowej Zelandii roztaczające wokół aromaty agrestu i melona przemieszane z nutami ziołowymi. W ustach delikatne, pełne owocu, przyjemnie odświeżające. Podawać do owoców morza, świeżych sałatek, jako aperitif.
Producent: Saint Clair Estate Wines
Szczepy: sauvignon blanc
Objętość: 0,75 l
Temperatura: 8–10°C
Certyfikaty: zrównoważone uprawy.

Linton Park Cafe Cabernet Sauvignon

Wellington, South Africa

Linton Park Cafe Cabernet Sauvignon

Ten młody, soczysty Cabernet pełen owocowych aromatów porzeczki i wiśni, dzięki leżakowaniu w mocno opalanych beczkach wzbogacony został o zniewalające akcentu czekolady i świeżo palonej kawy. Na podniebieniu miękkie taniny stanowią idealne uzupełnienie soczystej owocowości. Całość zwieńczona eleganckim, długim finiszem. POLECAMY!

Bodega Atamisque Serbal Chardonnay

Mendoza, Argentyna

Bodega Atamisque Serbal Chardonnay

Klub Wina Argentynę również odwiedził! Polecamy tym bardziej to wytrawne, owocowe i delikatne białe wino. Jego winifikacja odbywa się w stalowych kadziach, przy kontrolowanej temperaturze. Dojrzewanie: 6 miesięcy w butelkach, czego rezultatem są aromaty jabłek i gruszek, ananasa z kwiatowymi nutami. Można podawać do ryb słodkowodnych, sałat warzywnych, miękkich serów.

I to jeszcze nie wszystkie nasze nowe propozycje 🙂

Degustacja win z niespodzianką Folwark Stara Winiarnia lubimywino

Folwark Stara Winiarnia proponuje Państwu zapoznanie się z niepowtarzalnym aromatem i smakiem wina i whisky przy okazji organizowanych cyklicznie degustacji tematycznych. Działający prężnie Klub Wina zaprasza do zapoznania się z harmonogramem imprez na naszej stronie: folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy.

Nasza oferta obejmuje m.in.:
– Degustacje sommelierskie w Starej Winiarni
– Degustacje Romantyczne – dla Zakochanych
– Degustacje połączone z uroczystą kolacją
– Degustacje win i whisky oferowanych na wesela, konferencje i inne uroczystości
– Szkolenia winiarskie w ramach wizyt zawodoznawczych.

Szczególnie polecamy kameralne degustacje w wąskim, kilkuosobowym gronie. Winne degustacje mogą być wzbogacone o elementy warsztatów winiarskich np. z omówieniem zasad produkcji, doboru gatunków, regiony świata a rodzaje win itd. Można zamówić degustację win, której tematem wiodącym będą wybrane z poniższej listy:
– Jak powstaje wino czerwone?
– Jak powstaje wino białe?
– Wina beczkowe o co z ta beczką chodzi i czy wszystkie wina nadają się na dojrzewanie w beczce?
– Dobór wina do potraw
– Wina inwestycyjne – czy warto?
– Czy Zielona Góra jest kolebką polskiego winiarstwa?
– Jak degustować wino, aby wydobyć z niego wszystkie walory?
– Jak zamawiać wino w restauracji?
– Czy założenie winnicy to dobry biznes?
– Gatunki winorośli uprawiane w Polskich winnicach
– 12 miesięcy w winnicy
– Winnice i regiony winiarskie Nowej Zelandii
– Winnice i regiony winiarskie Argentyny
– Burgundia – kolebka Pinot Noir – Chardonnay

ZAPRASZAMY!